Co należy zrobić, gdy zaatakuje Cię pies?

Nie jest tajemnicą, że psy potrafią wyczuwać strach. Jeśli pies nadal miał wątpliwości, czy cię ugryźć, czy nie, to po odczuciu strachu pies gryzie na pewno. Jeśli jesteś pewny siebie i nie boisz się psa, możesz go kopnąć butem lub ostro zaszczekać.

Sposób na obronę przed psem: Broń do samoobrony

Tutaj będzie aktualny temat dozwolonej broni samoobrony. Istnieje wiele kontrowersji co do skuteczności tego czy innego środka. Wymieńmy najważniejsze z nich, wskazując zalety i wady każdego z nich w obronie przed wściekłym psem:

Traumatyczna broń

Zalety — Dobre działanie zatrzymujące, hałas i zapach ładunków proszkowych.

Wady — musisz dostać się do stosunkowo małego, szybko zbliżającego się warczącego stworzenia, a nie każda broń traumatyczna zatrzyma, powiedzmy, wytrenowanego Rottweilera lub Dobermana.

Gaz pieprzowy

Zalety. Jeśli mieszanka jest mianowicie w postaci gazu pieprzowego, każdy pies byłby niezadowolony, gdyby dostał strzał w nos.

Wady. Podobnie jak w przypadku broni traumatycznej, nie zawsze możesz dobrze trafić. Potrzebna jest odległość nie większa niż półtora metra.

Sposób na obronę przed psem: Podaj rękę

W ostateczności wysuń rękę do przodu, aby przyjąć cios od czworonożnego wroga. Jeśli mówimy o przeciętnym podwórkowym psie, który na ciebie czyha, i o kurtce zimowej, to może się to sprawdzić. Warto dodać, że w taki sposób uchronił się ostatnio mężczyzna, którego pies zaatakował niedaleko Rybnika – o ataku psa na mężczyznę podczas spaceru więcej na RybnikInfo.pl.

Jeśli jednak zostaniesz zaatakowany przez średniej wielkości psa azjatyckiego lub pitbulla, a jest lato, szok spowodowany ugryzieniem może całkowicie uniemożliwić Ci działanie. Poza tym, gryzienie kości przedramienia nie jest zazwyczaj wielkim problemem dla dużego psa. Chodzi więc o ostatnią szansę na przeżycie.