Powiązanie rasy z prawdopodobieństwem ucieczki z domu

Czy wiesz, które rasy psów są najbardziej skłonne do ucieczki z domu? Niektóre są bardziej skłonne do przebicia się przez ogrodzenie podwórka lub wykopania dziury, aby uciec. Jeśli jednak potrafisz przewidzieć to zachowanie, możesz być przygotowany na ochronę swojego pupila przed ucieczką.

Dlaczego psy uciekają z domu?

Wytłumaczeń takiego zachowania może być wiele. Jeśli twój pies jest przestraszony hałasem, prawdopodobnie ucieknie jak najdalej. Niektóre przyczyny mogą obejmować brak stymulacji, zaniedbanie przez ich opiekunów lub pozostawienie zwierzęcia samego przez długi czas. W takich przypadkach pies ucieka, aby znaleźć rozproszenie uwagi i nowych towarzyszy zabaw. Może być też tak, że pies nigdy nie nauczył się, co jest zabronione. W tym przypadku pies prawdopodobnie będzie czuł potrzebę ucieczki przy każdej okazji.

Powiązanie rasy z prawdopodobieństwem ucieczki z domu

W kilku badaniach ustalono , że istnieją wyraźne różnice między rasami w przejawianiu tych cech.

1. Beagle

Ta rasa psów została wyszkolona do polowania na swoje ofiary za pomocą zmysłu węchu, więc ich instynkt podążania za zapachem jest bardzo silny. Ich chęć tropienia często prowadzi je na manowce, co stawia je na szczycie listy najczęściej uciekających z domu ras psów. Charakterystykę rasy Beagle i innych psów myśliwskich znajdziesz w https://pieseczek.pl

2. Syberyjski Husky

To kolejna duża rasa znana na całym świecie ze swojego zamiłowania do ucieczek. W ich naturze leży bieganie. Jeśli nie są zadowolone z ilości ćwiczeń, które otrzymują, wtedy wezmą sprawy w swoje „łapy”.

Jeśli chcesz posiadać psa tej rasy, pamiętaj, że ich intensywna chęć do ćwiczeń, w połączeniu z talentami do kopania i wspinania się, czynią z tego pięknego stworzenia uciekiniera. Te psy są bardzo aktywne i wymagają dużo ruchu, aby być szczęśliwym.

3. Staffordshire Bull Terrier

Uparta osobowość Staffordshire Bull Terrier potrzebuje zdecydowanego przywództwa ze strony właścicieli i dużo ruchu, aby być szczęśliwym. Jego siła i muskulatura sprawiają, że może z łatwością wspiąć się na płot, jeśli coś po drugiej stronie przykuje jego uwagę. Dodatkowo jego duże łapy stanowią doskonałe łopaty do drążenia tuneli pod płotami.

4. Jack Russell Terrier

Te małe psy są bardzo psotne i znane są z tego, że potrafią sprawić wiele kłopotów. Są rasą, która potrzebuje stałego nadzoru, a przynajmniej dobrego wybiegu, aby opanować ich niezwykłą energię.

To, czego tej rasie brakuje w rozmiarze, nadrabia szybkością, siłą i odwagą! Psy te do szczęścia potrzebują dużo ruchu, gdyż posiadanie silnego instynktu drapieżnego, polegającego na gonieniu mniejszych zwierząt, czyni z nich uciekinierów.