Ciekawostki o kotach, o których nie mieliście pojęcia

Koty to jedne z najpopularniejszych zwierząt. To one są uwielbiane od bardzo dawna. Można powiedzieć, że ich nietypowe mruczenie to wręcz muzyka dla miłośników zwierząt tego gatunku. Dlatego też prawdziwe kociary będą zainteresowane przydatnymi ciekawostkami o kotach. Co warto o wiedzieć o kotach? Jakie są ciekawostki w ich temacie?

Top 10 ciekawostek o kotach

Jest sporo ciekawostek o różnych typu zwierzaka, dzisiaj przypatrzymy się kotom, wobec których ciekawostek jest naprawdę dużo.

  1. Koty wykorzystują swoje wąsy by sprawdzić czy przejście jest dość szerokie.
  2. Mają dodatkowy szósty zmysł,łączą węch ze smakiem.
  3. Przesypiają 2/3 swojego życia.
  4. Koty są tylko prawołapne.
  5. Nie rozpoznają słodkiego smaku.
  6. Kota język jest szorstki niemal jak papier ścierny.
  7. Skaczą na wysokość równą jego sześciokrotnej długości.
  8. Wykastrowane koty żyją średnio 3 lata dłużej.
  9. Koty nienawidzą wody.
  10. Koty posiadają trzy powieki, trzecia zapobiega wysychaniu oka.

Niebezpieczeństwa czekające na koty

Ciekawostki ciekawostkami, ale są i zakazy pod dużym słowem uwaga! Podobnie jak i u psa, tak samo i kotu również mogą zaszkodzić niektóre produkty.

Trucizną dla kota podobnie jak dla psa również będzie czekolada. Przekonał się o tym mieszkaniec Szczecina, który wylądował ze swoim kotem u weterynarza, ponieważ kot bez wiedzy opiekunów podjadł czekoladę, która pojawiła się w jego zasięgu. O konsekwencjach zjedzenia czekolady przed kota oraz o całej historii wraz z wypowiedzią właściciela kota przeczytamy na SzczecinInfo.pl. Pamiętajmy też, że podawanie kotu surowego mięsa lub jaj może prowadzić do zarażenia salmonellą – a to jest bardzo niebezpieczne dla zwierząt.

Co jest oczywiste, również podawanie alkoholu jest zabronione. Na pewno co dla niektórych może być taka rada absurdem, jednak są osoby, które „raczą” swoje koty alkoholem. Jest to jednak zabronione, gdyż może powodować wymioty, biegunkę oraz problemy z oddychaniem.

Ciekawostek o kotach z pewnością znajdziemy znacznie, znacznie więcej. Na pewno jesteśmy świadomi tego, że kot to typowy indywidualista. Krąży o nich mnóstwo legend. Każde ich mruczenie kryje wiele tajemnic. Jeśli zapewniliśmy mu dom lub w niedalekiej przyszłości zapewnimy, to z pewnością nauczymy się jego wszystkich ciekawych zachowań i nietypowych zachowań, które na początku będą mogły nas dziwić.